by Spontaneo » 16 Apr 2025, 06:26
Do you ever go to Amish-run places?
At local supermarkets, all grocery deli costs $8.99 and above! Yesterday, I went to an Amish Country Store and Deli where the cost of a pound of pepperoni was only $6.99! I bought a pound happily!
While there at the Amish place, I bought a huge sandwich for $6.99. I still have part of the sandwich in the fridge!
Then, I love Amish-made jam and bought a big jar of Cherry Vanilla fruit spread for $5.99!
My roommate bought lemonade, cashews and party mix.
If you ever get a chance to go to an Amish business, go!
Do you ever go to Amish-run places?
At local supermarkets, all grocery deli costs $8.99 and above! Yesterday, I went to an Amish Country Store and Deli where the cost of a pound of pepperoni was only $6.99! I bought a pound happily!
While there at the Amish place, I bought a huge sandwich for $6.99. I still have part of the sandwich in the fridge!
Then, I love Amish-made jam and bought a big jar of Cherry Vanilla fruit spread for $5.99!
My roommate bought lemonade, cashews and party mix.
If you ever get a chance to go to an Amish business, go!
I shall work for sweet tea! Pasta salad too!